top of page

המאפשרים שלנו

המאפשרים באתר ובקו הפתוח, הם אנשים בעלי התואר "מאפשרים מורשים" מטעם העמותה הישראלית לשיטת העבודה של ביירון קייטי, או מאפשרים מוסמכים מטעם התכנית הבינלאומית של ה-ITW. 

תו מאפשר מוסמך מטעם התכנית הבינלאומית של ה ITW. מאפשרים עם תו ההסמכה, הינם מאפשרים המוסמכים מטעם התכנית הבינלאומית אשר עמדו בכל הדרישות.

certified_facilitator.jpg
Transparent.png

אחרי שקראתי את הספר "לאהוב את מה שיש" לפני יותר מעשור, הבנתי שאני רוצה ללמוד לעבוד עם שיטת "העבודה" (The Work). עברו כמה שנים עד שהשלמתי את מסלול ההכשרה בפתח למחשבה. המשכתי להתפתח עם 'העבודה' וסיימתי את הדרישות להסמכה רשמית מטעם 'העמותה הישראלית לשיטת העבודה' .

Transparent.png

המילה "חקירה " מלחיצה אנשים ומציעים לי לומר מילים אחרות רכות יותר ...
.אבל ! זו אכן חקירה רק במוד שונה לגמרי ממה שמכירים .זו לא חקירת בית משפט ...אלא לשם התבוננות. ה ת ב ו נ נ ו ת !
אני בדיוק בתקופה זו מוטרדת מאוד מעניין שיושב עלי .מטריד ,מעציב , מושך המון אנרגיה ממני .מה לעשות עם זה ?
ואני מוצאת שרק ההסתכלות וההתבוננות על המחשבה הזאת ("העניין הזה " ) שמטרידה אותי כל כך
היא ההזדמנות שלי לגלות תשובה /למצוא תשובה

052-3863426
Transparent.png

M.A בחינוך. מנחת קבוצות, מדריכת הורים ומורים, מורה ומחנכת לשעבר, מנחת השתלמויות.
מאפשרת מורשית מטעם העמותה הישראלית לשיטת העבודה של ביירון קייטי.
מיישמת הלכה למעשה את שיטת העבודה בכל תחומי החיים.
מלווה אנשים בעבודה אישית, בסדנאות ובקורסים, ועושה זאת באהבה רבה ובאמונה גדולה בדרך.

Transparent.png

אני רואה בשיטת העבודה כלי עוצמתי שמסייע לשנות אמונות ומחשבות אוטומטיות.
כמו כן, שיטת העבודה מסייעת בפיתוח גמישות מחשבתית ורגשית.

Transparent.png

בחיים שלי הכול היה מוצלח: בעל פרופסור, שני ילדים מלומדים ומצליחים, שלושה נכדים נהדרים. החיים המקצועיים התנהלו בהצלחה בין ההוראה, מחקר וניהול המחלקה באוניברסיטה.
יחד עם זה לא הייתי מסוגלת להמשיך הלאה. היו לי כאבים עזים בכל הגוף, רציתי רק לבכות ולרחם על עצמי. אני מאוד מודה לעצמי על כך שהבנתי עד מהרה שאני זקוקה לעזרה דחופה.

Transparent.png

ה”עבודה” של ביירון קייטי מצאה אותי, לפני 9 שנים, דרך ספר. כאיש עסקים, הייתי בדרכי למדף ספרי העסקים והתוכנה, שנמצא עמוק בתוך חנות הספרים הירושלמית, משך את עיני ספרה של ביירון קייטי ״לאהוב את מה שיש״. עלעלתי בו מעט, החזרתי אותו למקומו תוך מלמול לעצמי ״שום אישה אמריקאית מנופחת שיער לא תלמד אותי איך לחיות, בעיקר לא אשת נדל״ן לשעבר…״. מסיבה לא ברורה הספר היה בידי כאשר יצאתי מהחנות באותו יום. הוא לא עזב אותי גם באותו לילה עת סיימתי לקרוא אותו בנשימה אחת.

Transparent.png

העבודה נכנסה לחיי לראשונה בשנת 2008. זמן מה עקבתי מהצד, עד שהחיים הפגישו אותי עם התנסות שביקשה עבודה יותר רצינית - מחלתו ופטירתו של בן זוגי מסרטן. בעקבות כך הצטרפתי לקורס מאפשרים של "פתח למחשבה", למדתי בתכנית השנתית של ד"ר שחר לב ארי, נסעתי ל-2 school for the work, פעם כמשתתפת ופעם כצוות, השתתפתי ב-3 ריטריטים בשוויץ - "being with byron katie"' פעמיים כמתורגמנית לעברית. כעת נמצאת בתהליך ההסמכה הרשמי של ה-BKI, מלמדת במרכז "פתח למחשבה", בעמותת "תעצומות" למתמודדים עם סרטן, מעבירה סדנאות בצורה פרטנית, ועובדת בעמותה הישראלית לשיטת ה"עבודה". ממשיכה לחיות, לנשום, להתמסר לתרגול משנה החיים הזה.

Transparent.png

מאפשרת מורשית מטעם העמותה הישראלית לשיטת העבודה של ביירון קייטי.
עוסקת באיפשור באופן פרטני.
בוגרת הקורס בניסים, בוגרת קורס מלא בקונסטלציה משפחתית, מתרגלת מינדפולנס שנים רבות, בקיאה באניאגרם.
במקצועי אני אחות אונקולוגית, עם קריירה רבת שנים בחינוך, במינהל ובשנים האחרונות במרפאה אונקולוגית.

0523533715
Transparent.png

את שיטת העבודה פגשתי במקרה, והבנתי שזו הדרך לפגישה שלי עם עצמי ועם העולם, הדרך שחיפשתי שנים. בעבודתי כאחות אונקולוגית נעזרתי רבות בשיטת העבודה ככלי לבחינת אמונות בנוגע לסרטן

0545648914
Transparent.png

מאפשרת מוסמכת בשיטת העבודה (CF).

עובדת ומטפלת בעזרת שיטת העבודה בפגישות פרטניות ובעבודה עם זוגות ומנחה קבוצות וקורסים בשיטה. מנחה מדיטציה ולימוד הכרת התודעה. 

054-8023823
Transparent.png

נעים מאד, אני יעל, בעלת תואר ME.d, נשואה ואם לשני ילדים.
במקצועי אני מדריכה ארצית ומומחית לפדגוגיה דיגיטלית במשרד החינוך. במסגרת עבודתי רכשתי ניסיון של 30 שנה בעבודה עם בני נוער והנחיית מדריכים ומורים.
לאחרונה פתחתי קליניקה פרטית לשיטת "העבודה" בהוד השרון.

Transparent.png

את "העבודה" פגשתי לראשונה כשקראתי את הספר "לאהוב את מה שיש". ב- 2006 נקראתי ע"י חברה להשתתף בסופ"ש שהעבירה ביירון קייטי בארץ, ומאז נשביתי יותר ויותר בקסמה של שיטה זו. למדתי סדנאות להכרת השיטה, קורס מאפשרים אצל אריק פלד, הסקול של ביירון קייטי ב- 2012, והשתתפתי בפעילויות רבות ומגוונות (עזרה בסדנאות והעברת סדנאות) להעמקה של "העבודה" בתוכי.

בשנים האחרונות העברתי את "העבודה" לאסירים בכלא מעשיהו, וזו היתה חוויה מרוממת – הדעות והשיפוטים נשארים מחוץ לכותלי הכלא ואני פוגשת עם לב פתוח את האנשים מולי – הרגשת חופש מיוחדת מאין כמוה.

Transparent.png

כשנחשפתי לשיטת העבודה בפעם הראשונה הבנתי שזה מה שחיפשתי. זה היה בעיצומה של הכנה לארוחת ערב שישי, מלא חברים מסביב, מסדרים שולחן, גוררים כסאות, קולות שקשוק סירים ומחבתות כשפנתה אליי חברה וסיפרה ושאלה אם אני מעוניינת שהיא תאפשר אותי...מה ? כאן? עכשיו? כן! אוקיי. התמסרתי.

ישבנו במרכז הסלון כשכל העולם מסתחרר סביבנו ומבחינתי העולם עצר מלכת....כל כך הייתי מרוכזת בשאלה, כל כך הייתי מרוכזת בתשובה.
שאלות חדות כתער, חוצבות כלהב של סכין חד, מפלחות את התודעה.. ואוו...המוח שלי התעורר לתוך עצמו כמוצא זהב בתחתית שלולית בוץ.
ומשם הלאה דרך מסלול מרתק שכולל: מסלול הכשרה למאפשרים של אריק פלד, קורס שנתי בריאות במחשבה תחילה של דר' שחר לב ארי (שני אריות שמאירים את הדרך לכל אורכה),
סקול בגרמניה עם קייטי, ריטריטים עם קייטי BEING WITH KATIE, עבודה עם אסירים בכלא מעשיהו,
עבודה במחקר עם נשאיות BRCA, אינספור שעות האזנה לאיפשורים עם קייטי וערימות של קלסרים ומחברות מלאים בדפי שיפוט. בתחום מזה 10 שנים.

Transparent.png

מאז הכרותי את העבודה של ביירון קייטי, היא היתה ידידתי הטובה ביותר.
היתה זמינה לי בעיתות מצוקה, וכשנעזרתי בה חזרתי להרגשת בטחון, הערכה עצמית שלווה ושמחה.
העבודה עזרה לי להשתחרר מחווית דכאון, מהתמכרויות וממערכות יחסים לא בריאות.
היא ליוותה אותי בשינויים בחיי שלא האמנתי שאצלח. היא אפשרה שינוי משמעותי ועמוק בתפיסתי את עצמי, תפיסתי את האנשים שסביבי ואת העולם.
עבורי היא דרך חיים, ואני מלאת תודה עליה ושמחה על האפשרות להעביר אותה לאחרים.

Transparent.png

מכירה את העבודה מ 2007, סיימתי את תכנית ההכשרה של 3 שנים אצל אריק פלד ב"פתח למחשבה", הייתי אסיסטנטית בכמה מהקורסים הבאים של אריק, כולל כלא מעשיהו וסדנאות במערכת חינוך. סיימתי הכשרה של שנה למתקדמים אצל שחר לב ארי ועוד שנת המשך. סיימתי את הסקול של ביירון קייטי ונמצאת בתכנית הסמכה של BKI.

050-5744137
Transparent.png

את "העבודה" פגשתי לראשונה כשקראתי את הספר "לאהוב את מה שיש". ב- 2006 נקראתי ע"י חברה להשתתף בסופ"ש שהעבירה ביירון קייטי בארץ, ומאז נשביתי יותר ויותר בקסמה של שיטה זו. למדתי סדנאות להכרת השיטה, קורס מאפשרים אצל אריק פלד, הסקול של ביירון קייטי ב- 2012, והשתתפתי בפעילויות רבות ומגוונות (עזרה בסדנאות והעברת סדנאות) להעמקה של "העבודה" בתוכי.

בשנים האחרונות העברתי את "העבודה" לאסירים בכלא מעשיהו, וזו היתה חוויה מרוממת – הדעות והשיפוטים נשארים מחוץ לכותלי הכלא ואני פוגשת עם לב פתוח את האנשים מולי – הרגשת חופש מיוחדת מאין כמוה.

Transparent.png

אפשר לומר ש"העבודה" הצליחה, בסופו של דבר, לתפוס אותי. עד אז רדפתי אחרי משהו שלא  ידעתי מה הוא. חיפשתי את "הדבר" בכל מקום אפשרי. באין סוף קורסים, סדנאות, טיפולים, ייעוצים, הכל. למעט גלישת גלים וקפיצת בנגי, עשיתי הכל, כולל טאי צ'י וריקוד סלסה.

Transparent.png

כשהתוודעתי לשיטת ה"עבודה" של ביירון קייטי חשתי תחושת חזרה לבית מוכר, עולמי הפנימי התבהר ונרגע. התחלתי לחקור וללמוד את ה"עבודה" בכל דרך אפשרית וככל שהעמקתי בשיטה, הלכה התמונה והתבהרה עבורי יותר ויותר, סבך המחשבות נפרם בעדינות ונחשפה בפני מציאות חדשה, נטולת סבל, נעימה ונדיבה. חיי השתנו. עברתי הכשרה למתקדמים אצל ד"ר שחר לב ארי, עבדתי עם חולות סרטן ונשאיות BRCA בקבוצות מחקר של בית החולים איכילוב ולימדתי אסירים בכלא חרמון את יסודות השיטה.
אני מלווה אנשים בתהליכי חיבור, העצמה וטיפוח לדרך חיים מלאת תקווה, במהלך המפגשים אנו נוגעים בכל תחומי החיים: זוגיות, ילדים, קריירה, מערכות יחסים, כסף, דכאון, חרדות, פרידות, סכסוכים משפחתיים ועסקיים, הערכה עצמית נמוכה ועוד...
את שיטת "העבודה" אני משלב ככלי מרכזי באותם תהליכים. אני רואה בשיטת "העבודה" כלי משנה חיים, שמתאים לכל מי שמבקש להיפרד מהסבל, המתח והחרדה, לחיות עם עצמו ועם המציאות בשלום ולעדן בהדרגתיות את עולמו הפנימי.
אני מקיים מפגשים ליחידים ולזוגות באופן פרונטלי בקליניקה או דרך סקייפ/טלפון. המפגשים הפרונטליים מתקיימים בקליניקה במרכז תל אביב.

דף הפייסבוק: https://www.facebook.com/NitsanDrorTheWork/

053-3672-891
Transparent.png

הדרך שלי:
 אני מראה את הדרך,המסע הוא שלך.
 מאפשרת פגישות אישיות פורצות דרך.
 מלמדת סדנאות היכרות של השיטה.
 מנהלת קהילה המתרגלת וחיה את השיטה.
 מעניקה כלים ותמיכה לעבודה פנימית משמעותית.
 מנחה מאפשרים ומטפלים ביצירת מרחב פנימי לעצמם ולאחרים.

"הייה השינוי שאתה רוצה לראות בעולם" מהטמה גנדי
"Be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

Transparent.png

נעים מאוד, שמי נעמי.אני מתרגלת את שיטת העבודה מתחילת שנת 2014 כאשר השתתפתי בקורס מאפשרים
ב"מרכז פתח למחשבה".

כמו כן השתתפתי בקורס שנתי בהדרכת ד"ר שחר לב ארי בשנת 2019.
ליוויתי סדנא של נשאיות B.R.C.A שהשתתפו במחקר של אוניברסיטת תל-אביב.
שיטת "העבודה"של ביירון קייטי עזרה לי לשפר את הבריאות שלי ואני מרגישה היום בריאה מתמיד.
היחסים שלי עם הסובבים אותי מתנהלים על בסיס כבוד הדדי ואם אני נתקלת בקושי
מסוים בנושא זה אני מיד לוקחת דף, עט וחוקרת את מחשבותיי.

Transparent.png

מאפשרת מורשית בשיטת העבודה של ביירון קייטי.
מלווה אנשים באופן אישי ושותפה בהעברת קורסים וסדנאות.
LLM במשפטים, עורכת דין.
לשעבר משפטנית ומנהלת בכירה בשירות המדינה.

050-8344563
Transparent.png

סיגל רם- מחשבה פוגשת מציאות, 'העבודה' במרחבי החיים
הרעיון לפתיחת מרחב- 'מחשבה פוגשת מציאות' נולד במסע חיי שעבר בשנים האחרונות עליות ומורדות מבחינה בריאותית, קטע את עיסוקיי בעבודת החינוך אותה אני חיה ונושמת מזה 34 שנים משמעותיות, והשפיע על תפקודי במרחבי חיי.
התמודדתי עם מחשבות כואבות ומלחיצות, האמנתי בקיומן במציאות חיי שהשתנתה ורקמתי סביבן סיפורים ורגשות שגרמו לי סבל גדול.

054-4430666
Transparent.png

מאז שמכירה את עצמי חלמתי על: "אהבה ניצחית שלא נגמרת לעולם״…

054-4472568
Transparent.png

נעים מאוד, אני סמדר סבוראי
RCHom הומאופתית קלאסית
חברה באגודה הישראלית להומאופתיה קלאסיתhttps://www.homeopathy-israel.co.il/
ונטורופתית מעל 30 שנה מתמחה כיועצת תזונה בהתאמה אישית ו-16 שנים עוסקת בשיטת ״העבודה״ של ביירון קייטי.
https://get-marketing.co.il/smadar_savorai/

משחר ילדותי ידעתי שאהיה מטפלת, הסבל של כל בעל חי ואדם הניעו אותי תמיד לעזור, היתה לי תחושת מחוייבות ״להציל״ את העולם מהסבל וכך שנים התהלכתי עם החוויה הזו שמוטלת על כתפיי, מטרידה ומתישה אותי ובעיקר מתסכלת מאוד.

050-7671967
Transparent.png

במהלך השנים למדתי תחומים שונים והעשרתי את תיבת האוצר שלי בדרכים מגוונות שהגדילו אותו. הכלי העיקרי בו אני נעזרת ביום יום ועוזרת באמצעותו לאנשים הוא "העבודה של ביירון קייטי".
בבלוג https://www.iditwagnertherapy.com אני מביאה כלים שאספתי עם השנים, כאלה שאני נעזרת בהם ביום יום ובשעת קושי וחולשה. אני רוצה להביא דרכים להרהור ועשייה, דרכים מעודדות שמנגישות ומגלות את האוצר שלנו. ויש שפע של דרכים. נקודת המוצא היא שהתשובות לקושי שלנו נמצאות אצלנו, הפתרון טמון בנו ולא בחוץ. ואפשר ללמוד דרכים להגיע –או לחזור- פנימה, ולמצוא את הפתרון, התשובה, הדרך, האוצר.

Transparent.png

מאפשרת מורשית בשיטת העבודה של ביירון קייטי, בוגרת קורס המאפשרים של יעל טל וזיו אשר אילן. בעלת תואר שני בעבודה סוציאלית, עוסקת בטיפול מבוסס מיינדפולנס וגוף, טראומה, שכול ואובדן. מלווה אנשים במסע החיים, מנחה סדנאות וקבוצות. משלבת את שיטת העבודה בטיפול הפרטני ככלי משמעותי לחקירה ולהתפתחות, וכן ממשיכה לתרגל את השיטה כל הזמן.

Transparent.png

את שיטת "העבודה" למדתי בקורס שנתי למאפשרים במרכז פתח למחשבה בת"א בשנת 2012 בהנחיית אריק פלד.
את התמחותי בשיטת "העבודה" בנושא "בריאות וחולי" עשיתי בקורס שנתי במרכז בריאות מהמחשבה בהנחייתו של ד"ר שחר לב ארי.
בנוסף, השתתפתי בשני סקולים בהנחיית קייטי בבד נויינהר בגרמניה ב2013 כתלמיד ו 2016 כאיש צוות.
עבורי "העבודה" היא דרך חיים. ברמה האישית "העבודה" מהווה עבורי כלי עיקרי להשבת האיזון הפנימי ומלווה אותי נאמנה במסע התפתחות הפרטי שלי.

Transparent.png

מייד כשהכרתי את 'העבודה' ב- 2006 במפגש עם קייטי בביקורה בארץ הרגשתי שמצאתי בדיוק את מה שחסר היה לי כל השנים – הנגיעה העמוקה והרכה באמת של חיי. שנה אחר כך ארגנתי את הביקור שלה במגזר הערבי (היחיד שהיה בארץ), ומכאן הדרך להכשרה מעמיקה ולהסמכה על ידי קייטי הייתה בלתי נמנעת. בהמשך כינסתי חברים בארץ לתרגול קבוע של 'העבודה', מה שהפך להיות 'קהילה עובדת' עד עצם היום הזה.

Transparent.png

*בעלת תואר ראשון בחינוך B.Ed. מורה ומחנכת בתיכון "בגין" בראש העין
*בעלת קליניקה פרטית לשיטת "העבודה" בכפר האורנים *מנחה סדנאות פרטיות
*מנחה השתלמויות בשיטת "העבודה" במרכזי פסגה ברחבי הארץ
*הנחתה 5 השתלמויות לעובדי הוראה במסגרת מחקרים מטעם אוניברסיטת ת"א פקולטה לרפואה - קידום בריאות הציבור בהנחיית ד"ר שחר לב ארי

054-6769144
Transparent.png

"העבודה" עברה לידי לא מעט פעמים ואיכשהו רק שלושה חודשים אחרי לידת בני השלישי , אצל חברה , קרץ לי ספר מהמדף - "לאהוב את מה שיש".
שאלתי אותו ממנה והתחלתי לקרוא.
מצאתי את עצמי עם שלושה קטנים בבית קוראת בין הנקות, סידורים ומשחקים.
המילים חדרו לליבי והרגשתי שמשהו משתנה.
בעודי קוראת את הספר החיים זימנו לי משבר, כזה שבעבר לא חשבתי שאוכל לשאת.
זה כאב , ויחד עם זה, להפתעתי הרגשתי את העבודה בתוכי ואת היכולת לצמוח. זה הרגיש כמו הזדמנות.

Transparent.png

אני בעלת נסיון רב כמאמנת עיסקית וארגונית. מלווה בעלי עסקים, מנהלים וצוותים בארגונים. וכן מעבירה הדרכות.

אני בעלת תואר ראשון בסוציולוגיה ואנתרופולוגיה והכשרות רבות נוספות בשפת הגוף, ניהול הדרכה, גרפולוגיה ,גישור ,אימון אישי, אימון קבוצות ואימון בכירים ברשויות. אני מאמנת בכירה ומדריכה מוסמכת מטעם לישכת המאמנים.

 052-3760989
Transparent.png

שיטת העבודה עבורי היא הדרך שלי לחופש.
חופש מהאמונות והמחשבות שמנעו וחסמו ממני לחיות את החיים שאני ראויה וזכאית להם.
ופתאום אני יכולה להקשיב לעצמי, לשמוח בי, לאהוב אותי.

Transparent.png

במסגרת לימודי אימון ובתום שלב ההתבוננות אל ההצלחות והיכולות מגיע פרק ושמו: חסמים. מתוך עבודתי עם אנשים שחפצים לשפר חייהם פרצה ההבנה שכל החסמים בחיינו הינם חסמי-חשיבה. 'העבודה של ביירון קייטי' ממקדת את המטרות והדרך להגיע אליהן דרך מציאת השלום בתוכנו, ובכך שבתה את לבי.

052-4286521
Transparent.png

השתתפתי בסדנא של ה-״עבודה״ בשנת 2011 – באמצעו של טיול שורשים לעיר שבה נולדתי – ריגה. מאז עשיתי פה ושם עבודה, התחלתי בתהליך ברצינות אחרי ריטריט עם קייטי ב 2015 ורישום ל ITW באותה השנה.
מאז אני צועדת בדרך, המקומות שבהם ביקרתי הסדנאות, הסמינרים והוובינרים הולכים ומצטברים. התחושה של הלב שנפתח ושל אור במקום שהיה בו קודם חושך, כבר לא זרה לי. האמת שמתגלית נותנת לי כלים נוספים להתמודד עם מה שהחיים זורקים לכיווני. אני יודעת לזהות את מצבי 3 ו 4 ומצליחה להיות ב-4 יותר. ועדיין, כל בוקר מחדש, אני בוחרת בעבודה, בוחרת להמשיך ללכת, בוחרת בעצמי.

054-811-3373
Transparent.png

כשנפגשתי לראשונה עם שיטת העבודה, מיד ידעתי שזה הכלי שלי, תוך זמן קצר מצאתי את עצמי על המטוס לגרמניה, בדרך לבית הספר של בירון קייטי.
שלום, שמי שרון ברגרין, אני מאפשרת בשיטת העבודה של בירון קייטי, ועוסקת בטיפול וליווי ריגשי כבר קרוב ל18 שנים.

bottom of page