top of page
אפרת סילברמן

052-3863426

אפרת סילברמן

מאז שאני זוכרת את עצמי הייתי במתח והרצתי בראשי תסריטים שליליים. בילדותי חוויתי קשיים חברתיים, גדלתי במציאות של "שחור ולבן" ובאמונה שיש דברים מוחלטים, שצריכים להיות בדרך מאוד מסויימת. חוויתי אובדן של אח שהיה לי חבר קרוב ואהוב, ופעמים רבות האמנתי שהעולם רע מיסודו.

את שיטת העבודה הכרתי בשנת 2015 כשהייתי במצב לחוץ, מיואש ומתוסכל בתחומים רבים בחיי. התנסיתי לפני כן בדרכי טיפול שונות והופתעתי מכך שמהמפגש הראשון הרגשתי הקלה משמעותית.  

במהלך העבודה היתה לי לגיטימציה לחשוב ולדבר על הכל, אפילו על מחשבות שנראות לי "איומות". 

הרגשתי בטוחה ומוגנת כי היתה לצידי מישהי שהחזיקה עבורי את המרחב, (הכילה, תמכה, וליוותה). 

למדתי לזהות את המחשבות שגורמות לי סבל, ובעזרת חקירתן להפחית את המתחים שבחיי. מצאתי בתוכי את התשובות והתובנות הנכונות עבורי. הבנתי שאין "צריך" ו"נכון" ואין רצפטים. 

השתחררתי מרגשי האשמה, גיליתי את הצרכים שלי, זיהיתי את המחשבות שמפעילות אותי ונפתחתי לאפשרויות חדשות של מחשבה ופעולה. 

ויתרתי על הצורך להיות צודקת ומצאתי את הדרך להמשיך להיות אני, גם אם ויתרתי על מחשבה מסויימת.


כשאובחנתי עם סרטן ראשוני בכבד, ידעתי שאני רוצה לחיות ומוכנה לעשות כל מה שביכולתי; נוכחתי שהגיע רגע האמת ושהזמן ליישם את הדברים הוא עכשיו. 

הבנתי שהדרך היחידה לעשות זאת היא בעזרת שינוי החשיבה שלי.

שיטת העבודה סייעה לי להתמודד עם אי הוודאות שבמצבי, עם המחשבות, הפחדים והתסריטים השליליים שליוו אותי מרגע קבלת האבחנה הרפואית. 

למזלי עברתי את הניתוח בהצלחה, אבל זאת היתה רק תחילת הדרך.

במשך שנים סבלתי מעודף משקל, ומכיתה ו' ניסיתי כמעט את כל הדיאטות הקיימות.

לאחר הניתוח הייתי מוכנה סוף סוף לבדוק מה המשמעות של המשקל העודף והאכילה שלי, מה זה משרת אצלי והאם יש לי בכך עוד צורך. 

היום – אני בריאה יותר מאשר הייתי במהלך כל חיי: החלמתי מסכרת, ירדתי 30 ק"ג (ללא התערבות רפואית), אני בתנועה, בהתחדשות, בבנייה וביצירה של חיי.

יחד עם המשקל השלתי מעלי מחשבות ואמונות שהגבילו אותי, הבנתי שאין לי צורך להיות צודקת ואין לי מושג איך אנשים אחרים צריכים לחיות. הייתי מוכנה לקבל את האהבה והתמיכה שסביבי, להאמין ולראות את הטוב שמקיף אותי. נפתחתי לאפשרויות חדשות, העזתי להיות במצבים של חוסר וודאות ויצאתי לדרך חדשה בתחומים רבים בחיי. אני מאפשרת לעצמי להיות "אני" ולאהוב את מה שיש.

כשאני נכנסת לתסריטים שליליים על העתיד ובכלל – (בטח יחזור לי הסרטן וכד'), אני מזכירה לעצמי שאין לי שליטה על מה שיקרה ומתי, אלא רק יודעת מה שאני כרגע, מה אני יכולה לעשות ומה אני עושה.

אני מתמקדת בהווה ובדרך לעשות טוב לעצמי ולאחרים.

אני שלווה ורגועה יותר ונהנית מיחסים טובים עם הסובבים אותי.

אני ממשיכה לתרגל ולאמץ את שיטת העבודה כדרך חיים ולשמחתי, כרגע, אני בריאה.


יש לי תואר M.A בחינוך, הייתי 38 שנים מחנכת ומורה. בנוסף הנחיתי קבוצות הורים, הדרכתי מורים והעברתי השתלמויות.


אחרי שנוכחתי בכוחה הגדול של שיטת העבודה, עברתי הכשרה וכיום אני מאפשרת מורשית מטעם העמותה הישראלית לשיטת העבודה של ביירון קייטי.

אני מלווה אנשים בעבודה אישית, בסדנאות ובקורסים, ועושה זאת באהבה רבה ובאמונה גדולה בדרך.

המפגשים מתקיימים במושב בני דרור ו/או בזום - לבחירתכם.

מוזמנים ליצור קשר ולשמוע פרטים נוספים – 052-3863426    efrats4@gmail.com   

קישור לאתר שלי


תודות:

בראש ובראשונה לשרון ברגרין (המאפשרת "שלי") - תודה שליווית אותי ברגעי הקשים, הכלת אותי והאמנת בי לאורך כל הדרך. תודה שלא נבהלת והמשכת להיות אופטימית. הראית לי את הדרך לעצמי. יש לך חלק גדול בהבראה שלי ובתהליכים שאני עושה על מנת למצוא את דרכי הנינוחה בחיים.

תודה נוספת ליעל טל ולזיו אשר-אילן, שהכשירו אותי להיות מאפשרת בשיטת העבודה. הדרך הנקיה והמקצועית בה אתן מעבירות את שיטת העבודה, האמונה שלכן בדרך והדינמיקה ביניכן, ראויות להערכה ומהוות דוגמה למערכות יחסים באשר הן.

bottom of page